CAT

CAT (angl. Cycle Adjustment Technique) – viena naujesnių sąmoningo sapnavimo technikų, pasiūlyta brito Daniel Love. Ji yra paremta miego ciklų sureguliavimu ir labiausiai tinka tiems, kurie turi pastovų miego režimą, t.y., eina miegoti ir keliasi kasdien tuo pačiu metu.

  1. Aiškiai apsibrėžkite laiką, kada einate miegoti ir kada keliatės (kasdien tuo pačiu metu!)
  2. Savaitę laiko kiekvieną dieną eikite miegoti standartiniu laiku, bet nusistatykite žadintuvą, kad jus prikeltų 90 minučių anksčiau. Pabudę lipkite iš lovos ir tas 90 minučių galite daryti, ką tik norite (tik negrįžkite į lovą!), bet reguliariai, kas kelias minutes atlikite realybės testus. Praėjus 90 minučių, normaliai tęskite įprastą dienos veiklą.
  3. Po savaitės, kas kartą eidami miegoti, nuteikite save, kad vėl atsikelsite 90 minučių anksčiau nei įprastai, bet vieną dieną žadintuvą nustatykite įprastam atsikėlimo laikui, o kitą dieną – 90 min anksčiau (t.y., pirmadienis – įprastas kėlimosi laikas, antradienis – 90 min. anksčiau, trečiadienis – įprastas laikas, ketvirtadienis – 90 min. anksčiau ir t.t.). Tomis dienomis, kuomet atsikeliate 90 min. anksčiau, tas 90 minučių, taip pat kaip ir pirmą savaitę, galite daryti ką norite, bet svarbu, kad nuolat atlikinėtumėte realybės testus.
  4. Tokiu būdu, tomis dienomis, kuomet miegosite ilgiau, paskutines 90 min. jūsų smegenys jau bus pakankamai sužadintos, kad taptumėt sąmoningi, o įpročiu tapę realybės testai padės atpažinti sapną!
  5. Šiai technikai yra būtinas reguliarus miego rimtas. Jeigu dėl kažkokių priežasčių ritmas išsiderina ar kurį laiką technika nėra praktikuojama, reikia pakartoti vėl nuo pradžių.

Ką apie tai sako mokslas?

Šios technikos efektyvumas kol kas moksliniais tyrimais nėra patikrintas.