Dvasinis augimas

Sąmoningi sapnai yra ypatinga patirtis pati savaime, po kurios nemažai žmonių pabudę į pasaulį aplinkui pradeda žiūrėti kiek kitaip. Sapnuose pasaulis yra ne mažiau realus nei tikrasis. Tad galbūt ir tikrasis pasaulis tėra iliuzija, maja, kaip kad yra kalbama Rytų filosofijose? Patapus sąmoningu sapne, sapnas akimirksniu pasikeičia kokybiškai – visi pojūčiai, spalvos staiga išryškėja ir viskas įgauna kitą, daug gilesnę prasmę. Tad galbūt panašiai yra ir patapus sąmoningu realiame gyvenime? Gal būtent tai ir yra tas taip vadinamas nušvitimas?

Nesvarbu, kuo jūs tikite ar kokios yra jūsų religinės pažiūros, sąmoningi sapnai gali būti nepamainoma terpė jūsų dvasiniams ieškojimams. Čia jūs galite atsakymus į egzistencinius klausimus gauti iš bet kurių autoritetų – Jėzaus Kristaus, Budos, galop paties Dievo! Dvasinės praktikos, pvz., meditacija, sąmoninguose sapnuose yra išties galingos ir gali jus akimirksniu pakylėti į visai kitą lygmenį. O galbūt norite patirti Dievą, nirvaną, vienovę su Visata, susilieti su Aukščiausia Jėga? Patirkite tai! Galite netgi išgyventi savo mirtį ir atgimti, patirti aukščiausią vidinę transformaciją. Sąmoningi sapnai yra unikali erdvė jūsų dvasiniam augimui.


Ką apie tai sako mokslas?

Sąmoningi sapnuotojai savo sapnuose gali patirti susilietimą su dieviškumu [1], taip pat kitas dvasines/mistines patirtis, tokias kaip nedualų suvokimą ar kundalini energijos pabudimą [2].

[1] Bogzaran, F. (1990). Experiencing the Divine in the lucid dream state. Lucidity Letter, 9(1), 169–176.

[2] Esser, T. (2014). Kundalini and non-duality in the lucid dreaming state. In R. Hurd & K. Bulkeley (Eds.), Lucid Dreaming: New Perspectives on Consciousness in Sleep (Vol. 2, pp. 233–263). Praeger.