Miego paralyžius

Miego paralyžius – tai trumpalaikis kūno paralyžius, ištinkantis miego metu. Šis paralyžius (raumenų atonija) natūraliai įvyksta REM miego stadijos metu ir leidžia apsaugoti sapnuojantįjį žmogų nuo galimų susižalojimų – be paralyžiaus sapnuojančio žmogaus kūnas atliktų tuos pačius veiksmus, kuriuos žmogus atlieka sapne (yra žmonių, turinčių tokį sutrikimą).

Kartais miego paralyžius gali ištikti žmogų prieš pat užmiegant/pradedant sapnuoti (ypač naudojant WILD) arba ką tik iš sapno pabudus. Miego paralyžius gali būti bauginanti patirtis, kadangi jo metu yra galimos ryškios haliucinacijos (pvz, jausti kažką kitą esantį šalia), o žmogus negali visiškai pajudinti savo kūno. Yra manančių, kad žmonės, pranešantys ateivių apsilankymus ir pagrobimus nakties metu, iš tiesų patiria miego paralyžių ir su juo susijusias haliucinacijas.

Siekiantiems sapnuoti sąmoningai, miego paralyžius yra kaip tik puikus ženklas, reiškiantis, jog kūnas fiziologiškai jau pasiruošęs sapnavimui – sąmoningas sapnas jau visa šalia ir gali prasidėti bet kurią akimirką! Todėl tereikia tik maksimaliai atsipalaiduoti (nebandyti priešintis visomis išgalėmis bandant išjudinti kažkurią galūnę!) ir pasitikti sapną. Jeigu pojūčiai yra bauginantys, pvz., jaučiate, kad dar kažkas kambaryje yra – tiesiog nekreipkite į tai dėmesio ir pasistenkite maksimaliai atsipalaiduoti. Tai tėra haliucinacija – ten tikrai nieko svetimo nėra 😉