SSILD

SSILD (angl. Sense Initiated Lucid Dream) yra viena pačių naujausių ir žaibiškai tarp pradedančiųjų sąmoningų sapnuotojų išpopuliarėjusi technika, paremta juslinių pojūčių stebėjimu. Kaip ir MILD bei WILD, SSILD yra efektyviausia kombinacijoje su WBTB – ją geriausia atlikti po 5-6 val. miego.

Techniką sudaro pakartojami perėjimo per tris pojūčius – regos, klausos ir lytėjimo – ciklai. Pirmus keletą kartų ciklai atliekami greitai, vėlesnius keletą kartų – greičiau.

Vienas SSILD ciklas:

  1. Rega: Užsimerkite ir sutelkite visą savo dėmesį į regos pojūtį – į tamsą, kurią matote. Būkite atsipalaidavę, stenkitės nejudinti akių. Galite matyti spalvotus taškus, tam tikras formas, o galbūt – visiškai nieko. Nesistenkite kažko specialiai pamatyti. Tai, ką matote ar ko nematote, nėra svarbu, tiesiog būkite sutelkę dėmesį į regimą bendrą vaizdą.
  2. Klausa: Likite užsimerkę ir visą savo dėmesį sutelkite į tai, ką girdite. Galbūt girdėsite iš lauko sklindančius garsus, galbūt – iš kūno vidaus (širdies pulsą ar kvėpavimą). Tai, ką girdėsite, nėra svarbu, tiesiog būkite sutelkę savo dėmesį į klausos pojūtį.
  3. Kūno pojūčiai: Likite užsimerkę ir dabar visą savo dėmesį sutelkite į fizinius kūno pojūčius – tai, ką jaučia jūsų kūnas odos paviršiumi. Galbūt šilumą po antklode ar bendrą kambario temperatūrą, galbūt neįprastesnius pojūčius – virpėjimą, sunkumą, lengvumą ir pan. Kokie bebūtų kūno pojūčiai, tiesiog pasyviai stebėkite juos.

Pabudę ir šiek tiek save pažadinę (5-10 min. išlipę iš lovos), grįžkite į lovą ir iš pradžių atlikite keturis greitus ciklus (skirdami po keletą sekundžių kiekvienam pojūčiui), ir tada – keturis lėtus ciklus (skirdami po 20-30 sekundžių kiekvienam pojūčiui). Tarp ciklų nedarykite pertraukų. Pabaigę, leiskite sau užmigti.


Ką apie tai sako mokslas?

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad SSILD efektyvumas sukeliant sąmoningus sapnus yra panašus kaip MILD [1], bet patvirtinimui reikalinga daugiau tyrimų.

[1] Aspy, D. J. (2020). Findings from the international lucid dream induction study. Frontiers in Psychology, 11, 1746. https://doi.org/10.3389/fpsyg.2020.01746