Realybės tikrinimas

Sapno metu mūsų pojūčiai beveik niekuo nesiskiria nuo mūsų pojūčių pabudus. Sapnų pasaulis mums atrodo lygiai taip pat realus. Iš kur žinai, kad nesapnuoji būtent dabar? 🙂 Norint sužinoti, ar sapnuoji, ar ne, reikia patikrinti realybę. Nepaisant panašumų, sapnų pasaulis savo dėsniais skiriasi nuo realaus ir yra daugybė įvairių būdų, kaip tai galima patikrinti.

Realybės tikrinimas pats savaime yra metodas išmokti sapnuoti sąmoningai. Reikia įprasti reguliariai tikrinti realybę dienos mietu. Bent po keletą kartų po dieną, ypač atsidūrus kažkiek keistesnėje situacijoje. Mūsų įpročiai, įgyti realybėje, persikelia ir į sapnus. Tad įpratę reguliariai atlikti realybės testus dienos metu, mes pradėsime juos atlikinėti ir sapnuose!

Keletas būdų realybei patikrinti (visada yra geriausia atlikti bent po kelis realybės testus!):

  1. Perskaitykite bet kokį tekstą ar užrašą. Tada pažiūrėkite kažkur kitur ir perskaitykite dar kartą. Jeigu sapnuojate, užrašas gali būti pasikeitęs (galbūt net ir į visai nepažįstamus simbolius!)
  2. Pažvelkite į laikrodį (ypač jeigu nešiojate jį ant rankos). Nusukite žvilgsnį ir pažiūrėkite dar kartą. Jeigu laikas ženkliai pasikeitęs – jūs sapnuojate!
  3. Uždenkite rankomis akis. Atidenkite. Jeigu vaizdas prieš jūsų akis pasikeitė – jūs sapnuojate!
  4. Pašokite į orą. Jeigu leidžiatės pernelyg lėtai arba levituojate – tai sapnas!
  5. Užspauskite nosį ir pabandykite pakvėpuoti per ją. Jeigu pavyksta – jūs sapnuojate!
  6. Raskite šviesos jungiklį. Pabandykite jį įjungti ir išjungti. Sapnuose jungikliai dažnai neveikia.
    Pastaba: nepamirškite, kad jungiklis gali ir šiaip neveikti – galbūt perdegė lemputė ar „išmušė“ saugiklį – tad nešokite iškart pro langą skristi, o būtinai atlikite dar vieną realybės testą 🙂
  7. Pabandykite iš lėto pirštu durti į savo delną ar kokį nors kitą kietą paviršių, pvz., sieną ar veidrodį. Jei pavyks pradurti – jūs sapnuojate! Tik atsargiai – nesusitraumuokite 😉
  8. Atidžiai apžvelkite visą aplinką. Ar nėra kokių nors keistų detalių ar nelogiškumų?

Aptarkite sąmoningo sapnavimo technikas mūsų Forume!

Eiti į viršų