Dar Siegmund Freud teigė, jog sapnai yra skirti mūsų pasąmoningam norų ir fantazijų įgyvendinimui. O sąmoningi sapnai mus atveria unikalią galimybę įgyvendinti bet kokią svajonę sąmoningai! Čia mes esame visiškai saugūs ir galime įveikti net gamtos dėsnius – šokinėti nuo aukščiausių pastatų ar kalnų viršūnių, skraidyti, pereiti sienas, vaikščioti jūros dugnu ar pakilti į kosmosą. Čia nėra jokių socialinių tabu – galime nuogi vaikštinėti miestų gatvėmis, paplekšnoti per petį Prezidentui ar nusitempti į lovą mylimą muzikos ar kino žvaigždę.
Galime nukakti bet kur, padaryti ar patirti bet ką, apie ką tik svajojame ar ką tik galime įsivaizduojame. Tai pasaulis, kuris mums yra tiek pat realus kiek ir tikrasis, bet kuriame yra visiška laisvė ir viskas yra įmanoma! Mes galime būti herojai, drąsus karžygiai, gyvenantys didingose viduramžių pilyse ar futuristinėse „Žvaigždžių karų“ kosminėse stotyse, keliauti laiku – nuo didžiojo sprogimo iki Visatos pabaigos – ar erdve – nuo malonaus atostogų kampelio iki tolimiausių Visatos užkaborių, kurių nepasiekia ir didžiausi kosminiai teleskopai.
Taip, tai neišsemiamų svajonių šalis, į kurią raktą turime kiekvienas. Eikite, džiaukitės, mėgaukitės, įgyvendinkite visas savo svajones ir patirkite neįtikėtinų nuotykių!
Ką apie tai sako mokslas?
Dauguma sąmoningų sapnuotojų, visose amžiaus grupėse – nuo paauglių iki brandžių suaugusių, naudoja savo sąmoningus sapnus norų ir svajonių įgyvendinimui [1]. Trys populiariausios planuojamos veiklos sąmoninguose sapnuose yra skraidymas, seksas ir pokalbiai su kitais sapnų personažais [2].
[1] Schädlich, M., & Erlacher, D. (2012). Applications of lucid dreams: An online study. International Journal of Dream Research, 5(2), 134–138. https://doi.org/10.11588/ijodr.2012.2.9505
[2] Stumbrys, T., Erlacher, D., Johnson, M., & Schredl, M. (2014). The phenomenology of lucid dreaming: An online survey. The American Journal of Psychology, 127(2), 191-204. https://doi.org/10.5406/amerjpsyc.127.2.0191