Sapno pratęsimas

Iš sąmoningo sapno dažnai pabundama anksčiau nei norėtųsi. Nieko nėra apmaudžiau, kai po didelių pastangų pagaliau patapus sąmoningu sapne, po kelių akimirkų imti ir atsibusti! Bet laimei yra keletas būdų, kurie gali padėti prailginti sąmoningą sapnavimą:

  1. Viena pagrindinių taisyklių – sąmoningam sapne reikia išmokti slopinti savo emocijas. Nors kartais, ypač patį pirmą kartą, tapus sąmoningu iš to džiaugsmo gali norėtis pradėti šokinėti ar šūkauti, pernelyg stiprios emocijos mus iškart pažadins.
  2. Jeigu jaučiate, kad sapnas pradeda prarasti ryškumą ir tarsi tolti nuo jūsų – įsispoksokite į savo rankas ir pradėkite trinti delnais. Tai gali padėti sustabilizuoti sapną.
  3. Vienos pačių efektyviausių technikų yra susijusios su vestibiulika (kaip rodo moksliniai tyrimai, egzistuoja kažkoks ryšys tarp sąmoningų sapnų ir vestibiulikos): sapnui pradėjus tolti, imkite “vilkeliu“ suktis aplink savo ašį arba tiesiog griūkite ant nugaros (nebijokite, nesusižeisite – aišku, jeigu tikrai sapnuojate :)) Kai nustosite suktis „vilkeliu“ arba vėl atsistosite – sapnas bus stabilizavęsis. Ir labai nemažai šansų, kad sapno scena bus pasikeitus, t.y. atsidursite kažkur visai kitur.

O ką daryti, jeigu sąmoningą sapną kaip tik norėtumėte užbaigti, t.y. pabusti iš jo? Tiesiog įsistebeilykite į vieną tašką sapne – tai sustabdys greitus akių judesius ir užbaigs REM miego fazę.

Aptarkite sąmoningo sapnavimo technikas mūsų Forume!

Eiti į viršų