Įrenginiai

Padėti sąmoningai sapnuoti gali ir įvairūs techniniai sprendimai, tokie kaip miego kaukių įrenginiai. Miego kaukėse įtaisyti sensoriai aptinka greitus akių judesius (REM miegą) ir sapnuojančiajam pradeda siųsti signalus – paprastai šviesos blyksnius arba garsus (pyptelėjimus) – kuriuos sapnuojantysis gali atpažinti sapne ir patapti sąmoningu.

Plačiausiai žinomas klasikinis tokio įrenginio pavyzdys – Lucidity Instituto ir Dr. Stephen LaBerge sukurtas NovaDreamer. Tiesa, šių įrenginių prekyboje šiuo metu nėra (nebent galima surasti naudotus interneto aukcionuose ar pan). Kažkada turėtų pasirodyti nauja šio įrenginio versija (NovaDreamer2), bet kol kas detalesnių žinių apie tai nėra.

Kaina: apie $500 (padėvėtas interneto aukcione)

Puslapis internete: http://www.lucidity.com/novadreamer.html

Alternatyvus įrenginys, esantis prekyboje šiuo metu ir kainuojantis kur kas mažiau – mūsų kaimynų lenkų sukurtas REM-Dreamer. Kartu su juo papildomai galima įsigyti REM-Speaker, kuris gali groti įrašytus garsinius signalus ir žodžius (pvz, „tu dabar sapnuoji“).

Kaina: €147 (+ €77 REM-Speaker)

Puslapis internete: http://remdreamer.com

Na, o jeigu gerai išmanote elektroniką, galite netgi pabandyti susikonstruoti panašų prietaisą ir patys 🙂 Reikiamos instrukcijos yra pateiktos Kvasar projekte.

Kaina: apie keliasdešimt litų (medžiagoms)

Puslapis internete: http://brindefalk.solarbotics.net/kvasar/kvasar.html

Aptarkite sąmoningo sapnavimo technikas mūsų Forume!

Eiti į viršų