Tarptautinė sapnų tyrimų asociacija (International Association for the Study of Dreams) kasmet organizuoja virtualią PsiberDreaming konferenciją, atvirą ne tik sapnus tyrinėjantiems mokslininkams, bet ir visiems besidomintiems sapnais. Šių metų konferencijos, prasidedančios šiandien (rugsėjo 25 d.) ir truksiančios dvi savaites, tema – sąmoningi sapnai.

PsiberDreaming konferencija vyksta jau dešimtus metus iš eilės. Tai didžiausias pasaulyje virtualus kongresas apie sapnus, kuriame dalyvauja mokslininkai, terapeutai, menininkai ir žmonės tiesiog besidomintys sapnais iš viso pasaulio. Kaip ir visose konferencijose, vyksta įvairios paskaitos, prezentacijos, mokslinių tyrimų aptarimai, workshop’ai, diskusijos, konkursai ir dar daugybė įvairių dalykų. Tik šioje konferencijoje visa tai vyksta virtualiai – interneto forumuose ir pokalbių kambariuose.

Šiuometinė konferencija ypatinga tuo, jog jos metu bus diskutuojama apie sąmoningus sapnus. Programoje – nemažai žinomų vardų, tarp jų – sąmoningus sapnus tyrinėję mokslininkai (Jayne Gackenbach, Scott Sparrow, Fariba Bogzaran), knygos „Lucid Dreaming: Gateway to the Inner Self“ autorius Robert Waggoner, itin patyrę sąmoningi sapnuotojai (Beverly D’Urso, Line Salvesen) ir daugybė kitų įdomių pranešėjų. Konferencija vyksta anglų kalba ir yra mokama ($30-45).

Daugiau informacijos: http://asdreams.org/psi2011/