Nors sąmoningų sapnų moksliniai tyrimai buvo pradėti trisdešimt metų atgal, dėl neitin didelio mokslinės bendruomenės susidomėjimo, ši tyrimų sritis tebėra pakankamai jauna ir tebesivystanti. Viena iš sąmoningų sapnų tyrimus apsunkinančių aplinkybių yra ta, jog yra pakankamai sunku rasti gabius sąmoningus sapnuotojus. O jų pagalba sėkmingai šio mokslo raidai yra tiesiog būtina 🙂 Šiuo metu yra vykdomi keli sąmoningų sapnų tyrimai, prie kurių labai kviečiu prisidėti!

(Pastaba: norint dalyvauti tyrimuose, reikalingos anglų (arba vokiečių) kalbos žinios!)

 

1. Sapnų personažai sąmoninguose sapnuose

Tyrimo tikslas – ištirti sapnų personažų įvairovę, jų savybes, gebėjimus sąmoninguose sapnuose. Dalyvavimas tyrime pakankamai paprastas – sąmoninguose sapnuose tiesiog pakalbėti su sapnų personažais ir užduoti jiems tam tikrus klausimus. Paskui pažadinti save, užpildyti tam tikrą protokolą ir išsiųsti jį tyrėjams. Tai yra daugiau kokybinis tyrimas, kuris gali tęstis keletą mėnesių (bet dalyviai, be abejo, yra laisvi bet kada iš jo pasitraukti).

Tyrimo kalba: anglų (bent tam tikro lygio žinios)

Daugiau informacijos forume: http://lucid.lt/forumas/?mingleforumaction=viewtopic&t=570

 

2. Treniravimasis sąmoninguose sapnuose

Jeigu gyvenime užsiimate(-ėte) kokiu nors sportu arba grojate(-ote) kokiu nors muzikos instrumentu ir sąmoninguose sapnuose bent kartą tai aktyviai treniravotės – mano kolegė Melanie Schädlich labai norėtų užduoti keletą klausimų apie jūsų treniravimosi patirtis (interviu vyktų per Skype).

Tyrimo kalbos: anglų ir vokiečių

Daugiau informacijos forume: http://lucid.lt/forumas/?mingleforumaction=viewtopic&t=569

 

3. Sapnai ir ego-vystymasis

Tyrėjų grupė Šveicarijoje ir Vokietijoje ieško sąmoningų (o taip pat ir paprastų) sapnuotojų lyginamajam tyrimui apie sapnus ir ego-vystymąsi. Reikia tiesiog užpildyti Vašingtono sakinių užbaigimo testą (Washington Sentence Completion Test, WSCT, 1 h) ir papildomą klausimyną (5-30 min).

Tyrimo kalbos: anglų ir vokiečių

Daugiau informacijos forume: http://lucid.lt/forumas/?mingleforumaction=viewtopic&t=568