Forumas

Sveiki, Svečias 

Rodyti/paslėpti antraštę

Sveiki, kad galėtumėte rašyti šiame forume, turite prisiregistruoti.

Puslapiai: 1 [2]
Autorius Tema: Sapnavimo ir būdravimo sąsajų tyrimas
wasd
Sapnų ekspertas
Pranešimai: 321
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnavimo ir būdravimo sąsajų tyrimas
laikas: 2013-05-29 17:52

nu damn' tik kokius 3 sapnus sio menesio pavyko uzsirasyt, dabar visiskai neatsimenu sapnu 😐

Mariukas_u-
kas
Sapnų guru
Pranešimai: 790
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnavimo ir būdravimo sąsajų tyrimas
laikas: 2013-05-30 13:26

Patarimas: sąsiuvinį pasidėk prie pat nosies, šalia pagalvės, kad pabudus iškarto tik jį pamatytum ir nejudėdama prisimintum, jog reik sapną užsirašyt:-D Padeda 😉

Sąmoningai sapnuoju nuo: 2012 m. vasaros (4 metų patirtis).
Viso SS: 150+ / MILD 65%, DEILD 25%, WILD 9%, FILD ir kt. technikos 1% /
"WILD — geriausias būdas įsitaisyti nemigą"
——————
Prašau Jūsų pagalbos padėti man:
Atlikti penkias ezoterines sapnavimo užduotis (3/5)
Susitikti su "entity" (0/1)
Susapnuoti SS Gancfeldo metodu (0/1)
Sapnuoti bendrą sapną (0/1)

eleggua
Sapnų ekspertas
Pranešimai: 126
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnavimo ir būdravimo sąsajų tyrimas
laikas: 2013-05-30 20:32

Baigiau rašyt. Dėkui už pagalbą kas dalyvavo. 🙂

UPD:
Įmetu darbo santrauką.

"Sapnų tyrimai padeda ne tik geriau suprasti sapnų funkciją ir atsiradimo mechanizmus, bet ir sąmonės fenomeną apskritai. Yra ir praktinė sapnų tyrimų pusė – miego sutrikimų gydymas bei sapnų interpretvimo naudojimas psichoterapijoje. Tačiau visiems šiems tikslams įgyvendinti reikia tikslios sapnų teorijos, o vienas iš svarbiausių kiekvienos sapnų teorijos aspektų yra sapnavimo ir būdravimo sąsajos. Sapnavimo sąsajos su būdraujančia samone leidžia suprasti, kodėl sapnuojami tam tikri siužetai, ar turi sapnai psichologinę prasmę asmenybei bei sapnų funkciją. Šios sąsajos aiškinamos per sąmonės tęstinumo (continuity of consciousness) ir pažinimo tęstinumo (continuity of cognition) hipotezes. Šiame tyrime bandoma atskleisti ryšį tarp skirtingos lyties asmenų sapnų turinio ir jų agresyvumo bei nerimastingumo.

Tyrime dalyvavo 28 tiriamųjų, kiekvienas iš kurių pateikė po 5 sapnus. 16 tiriamųjų yra moterys, o 12 – vyrai. Tyrime naudojamas Hall/Van de Castle sapnų turinio analizės metodas. Tiriamųjų agresija įvertinti buvo taikomas Agresijos klausimynas sukurtas Buss ir Perry. Nerimastingumui įvertinti buvo naudojamas Būsenos-bruožo nerimo klausimynas, sukurtas Spielberger. Realių ir sugalvotų sapnų atskyrimui buvo naudojama eksperimentinė Sukurtų sapnų skalė, šiuo metu kuriama Domhoff.

Tiek nerimas-būsena, tiek nerimas-bruožas reikšmingai koreliuoja su bendru agresyvumu, pykčiu ir priešiškumu. Vyrai ir moterys statistiškai reikšmingai skiriasi verbalinės agresijos skalėje. Moterų verbalinė agresija yra aukštesnė, nei vyrų.

Statistiškai reikšmingos koreliacijos rastos tarp agresijos ir nepažįstamų personažų santykinio skaičiaus, tarp polinkio į fizinę agresiją ir fizinės agresijos sapnavimo, tarp asmens priešiškumo ir sapnavimo scenų, kuriose jis naudoja verbalinę agresiją sapno personažų atžvilgiu ir neigiamas ryšys tarp asmens polinkio į verbalinę agresiją ir sapnavimo scenų, kuriose jis naudoja fizinę agresiją.

Rastas statistiškai reikšmingas vidutinio stiprumo ryšys tarp asmens nerimastingumo ir sapnuojamų sutrikimo emocijų (neigiamas), polinkio jausti nerimą sapnavimo metu, sapnavimo scenų, kuriose sapnuojantis asmuo naudoja verbalinę agresiją."

Image

Puslapiai: 1 [2]
Mingle Forumas by cartpauj
Versija: 1.0.33.2 ; Puslapis užkrautas per 0.037 sekundes.
Eiti į viršų