Forumas

Sveiki, Svečias 

Rodyti/paslėpti antraštę

Sveiki, kad galėtumėte rašyti šiame forume, turite prisiregistruoti.

Puslapiai: [1] 2 3
Autorius Tema: Sapnų Kartografija.
3milis
Naujokas
Pranešimai: 15
Siųsti žinutę
Pranešimas Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 14:19

Iš knygos "Sapnų valdovai", I dalis pagal M. Forčun

Sąvokos:

SS - Sąmoningas sapnas
ST - susitelkimo taškas, tam tikras subjektyvus pasaulio suvokimas. Pakeitus susitelkimo taško vietą atitinkamu būdu pasikeičia ir pasaulio suvokimas.
VD - vidinis dialogas, tonalio ir sąmonė dialogas. Tonalis diktuoja sąmonei savo pasaulio interpretaciją, sąmonė atitinkamai reaguoja. Vidinis dialogas išlaiko susitelkimo tašką vienoje vietoje.
Tonalis - visa ką mes žinome – pradedant nuo gimimo iki mirties. Kiekvienas turi asmeninį tonalį ir bendrąjį laikų tonalį. Tonalis – ego įsisąmoninimas, sąmoningas pasaulio suvokimas.
Pirmasis dėmesys - dėmesys, suvokiantis įprastą fizinį pasaulį
Antrasis dėmesys - maksimaliai švarus pasaulio suvokimas, esant minimaliam tonalio kišimuisi į žmogiškajį ruožą. Antruoju dėmesiu taip pat vadinamas sąmoningo sapno potyris.
Stalkingas - menas savarankiškai tam tikroje vietoje fiksuoti susitelkimo tašką.
Susitelkimo taškas - tai, kas apibrėžia suvokimą. Susitelkimo taško pastūmimas - suvokimo pakeitimas.

Kokių nors žemėlapių sudarymas - tai, žinoma, ne tikslas, o metodas. Sudarydami žemėlapį jūs susipažįstate su jus supančia aplinka ir padedate susigaudyti erdvėje. Įsivaizduokim tam tikrą kompiuterinę "užduotį", kur žaidimo erdvė yra aptemdyta "karo rūko". Analogija su sapnų pasauliu menka, bet visai priimtina. Ar kas nors jūsų matė kompiuterinį žaidimą, kurio užduotis - atverti žemėlapį? Ne. Bet užtat yra daugybė žaidimų, kuriuose mes naikindami "karo rūką" ir atverdami žemėlapį atrandame "užduoties" misijų sprendimą. Tikras žaidimų fanatikas žino, kad sudėtinguose žaidimuose neapsieisi be žemėlapių. Orientacija erdvėje taupo laiką ir jėgas, o be žemėlapio ir įdomus žaidimas gali tapti nuobodžiu klaidžiojimu ratu.
Sapnų žemėlapio sudarymas - tai metodas, o ne tikslas. Be to, sapnų žemėlapis nėra sapnų pasaulis, kaip ir gaublys nėra Žemės rutulys. Sapnų žemėlapis - tai dirbtinai sukurta erdvė, kuri tam tikru mastu atspindi tam tikro mūsų sapnų rinkinio aprašymą. Žemėlapis negali aprašyti visų jūsų sapnų. Jį riboja pagrindinių elementų pasirinkimas - t. y. kažkas gali kartografuoti sapnų vietovę, kažkas - pojūčių visumą, kažkas pabrėš kitus sapno komponentus. Sapnų hakeriai pasirinko kartografuoti vietoves. Kodėl? Jie nusprendė, kad tai bus "nedarymu" paremtas sapnų aprašymo metodas. Tokio pasirinkimo atveju sapnuotojas pašalina su sapnų sprukliais susijusio vidinio dialogo dalį. Sprukliais hakeriai vadina mūsų sapnų veikėjus. "Hakerių" nuomone, sapnas - tai suvokimo burbulas, kuriame telpa nedidelė erdvė. Jos atributais gali būti sprukliai ir aplinkos fonas. Kai kuriuose sapnuose nėra nei spruklių, nei fono.

Ko reikia sapnuotojui, panorusiam užsiimti kartografavimo praktika? Pirmiausia sapnų dienoraščio. Laikykite jį arčiau lovos. Ir pieštuką su trintuku. Atsiminę sapną čia pat jį užsirašykite. Nupieškite vietovės schemą - kalnagūbrį, ežerą, laukymę su keliu. Ar matėte save kažkokiame name? Nereikia smulkintis piešiant kambarius - tiesiog pažymėkite tą namą ir viską, kas jį supa. Pamatėte klonį, kuris tiesiog akyse virsta kalnu. Taip jį ir pavadinkite - klonis/ kalnas. Konkretumo nelabai reikia. Bet kuo labiau stengsitės iš pradžių, tuo geresni bus rezultatai. Schemoje pasirašykite užuominas, kurios paaiškintų landšafto detales. Po mėnesio žiūrėsite į tą piešinį taip, tarsi matytumėte jį pirmą karta. O užrašai padės prisiminti. Šalia schemos trumpai aprašykite sapno siužetą.

Numeruokite kiekvieną aprašytą sapną. Aprašant konkrečius sapnus orientacija pagal pasaulio puses nėra reikalinga. Po kiek laiko jūsų surinktoje sapnų kolekcijoje prasidės įdomūs pokyčiai. Kai kurie sapnų burbulai susilies. Pavyzdžiui, susapnavote institutą, paskui gimtuosius namus, paskui - trečias sapnas, kuris visus tris sujungė į bendros erdvės grandinę. Geriausiai įsimena paskutinis sapnas, todėl išmokite pabusti "minkštai". Kaskart pabusdami įjunkite ketinimą "prisiminti sapnus". Įsikibę į smulkų kokios nors scenos prisiminimą, grąžinkite į sąmonę visą sapną. Nedidelė praktika, ir jūs patys ištobulinsite savo prisiminimo metodiką. Svarbiausia - užsirašinėkite kasdien. Nepričiupote šios nakties sapno, aprašykite kitą, kurį prisimenate. Bet kasdien! (Arba bent jau to siekite.)

Šiek tiek nukrypkime nuo temos ir pakalbėkime apie orientaciją. Tarkim, susikaupė šimtas jūsų aprašytų sapnų, o jūs kaip ir anksčiau nežinote, kaip juos išdėstyti žemėlapyje. Galimas daiktas, keletas sapnų susidėjo į krūvą, o kiti taip ir kabo ore. Gerai! Jūs turite dvi galimybes. Pirmoji: pats bandote iš tūkstančio dalelių surinkti žemėlapio dėlionę. Antroji: pasinaudojate hakerių patirtimi ir kartu sutaupote trejetą ketvertą gyvenimo metų. Tiems, kas pirmenybę teikia "švariam eksperimentui", patariu rinktis pirmąjį variantą. Kitiems pasiūlysime orientyrus, kuriais remiantis jūsų aprašytus sapnus bus galima sugrupuoti.

Tyrinėjimų pradžioje pasamdėme keletą psichologų, kad išspręstų orientacijos problemas. Jie atliko krūvą treniruočių, įtraukdami į jas ir mūsų vaikinus, ir nieko apie projektą nežinančius savanorius. Pavyzdžiui, surinkome dešimties maskviečių grupę ir paprašėme jų aprašyti kokį nors paminklą. Maždaug kaip jūs jį matote? Iš kurios pusės? Iš kur jūs prie jo prieinate? Štai jums kitas monumentas. Iš kurios pusės jūs matote jį? Ir t. t. Tuščias pinigų švaistymas. Galutinė ekspertų išvada tokia: kiekvienas žmogus tam tikru laikotarpiu orientacijos mokosi pagal pasaulio dalis. Tam jis išsirenka du taškus - savo poziciją ir kokį nors objektą, kuriam jis savo paties buvimo taško atžvilgiu suteikia "šiaurės", "pietų", "vakarų" arba "rytų" kryptį. Visą kitą orientaciją jis sukonstruoja pagal šį objektą, t. y. tam tikra kryptis tampa vyraujanti. Ir neva grupių eksperimentai kažkokiu būdu šią hipotezę patvirtino. Bet mums nuo to nei šilta, nei šalta.

Hakeriai skilo į dvi grupes. Vieni praktikavo jau minėtą laipsniško sapnų suauginimo būdą. Kiti surašydavo žemėlapyje sapnų numerius pasikliaudami intuicija (ko iš jų norėti - jiems tik duok pamušti dinderį). Pirmasis metodas atnešė nemažai įdomių atradimų. Antrasis sukėlė daugybę sąmyšio, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad niekuo nėra blogesnis už pirmąjį.

O kokie tie atradimai?

1. Pirmiausia pasirodė, kad sapnų pasaulis (tiksliau, jį aprašantis modelis) - gana maža erdvė. Pavyzdžiui, ten yra tik vienas miestas. Man teko gyventi daugelyje šalių. Rusijoje nesilankiau tik Tolimojoje Šiaurėje ir Tolimuosiuose Rytuose. Bet sapnų žemėlapyje yra tik vienas miestas - visų mano matytų miestų įsikūnijimas - su Piterio, Minsko, Kuzbaso, Taškento elementais. Tų vietų susiliejimai stebėtinai harmoningi ir natūralūs. O aplink miestą yra tūkstančiai aklavietėmis besibaigiančių burbulų (sapnų) - vasarvietės, draugų namai, kryptys į erdves, apie kurias aš girdėjau, bet kuriose nebuvau.

2. Sapnų pasaulio centras yra sapnuotojo namai. Pasaulio krašto funkciją atlieka "pasienio zonos" (asmeniškai man šis terminas nepatinka, bet ko daugiau tikėtis iš hakerių? Dar gerai, kad ne koks nors "mepso pimpis"). Pasienio zonos - tai sapnų pasaulio paribiai (dažniausiai kalnagūbriai, jūros, upės, kopos, dykumos). Nueiti (nuskristi, nuplaukti) už šių ribų neįmanoma. Šiuo metu pastebėta, kad pietinės ir vakarinės ribos nesikeičia. Praktikuojantis šiaurinės ribos juda tolyn. Rytiniame žemėlapio krašte yra keletas "baltų dėmių" (uždrausta zona!).

3. Sapnų pasaulio žemėlapyje yra daugybė vietų, kurios neegzistuoja kasdieniškoje tikrovėje. Pavyzdžiui, žemutiniai pasauliai, kataklizmų zona, labirintai ir pan.

4. (Vos neužmiršau svarbiausio!) Mes vos nekuoktelėjome, kai staiga suvokėme, jog pagrindinės mūsų sapnų žemėlapių detalės sutampa. Kai kurios ypatingos vietos yra visų sapnuotojų žemėlapiuose. Štai, pavyzdžiui, K. rašo apie didžiulį su stadionu sujungtą pastatą. Ir mano atveju yra tokia formacija. O kadangi aš žinau, kur ji yra žemėlapyje, galiu pasufleruoti K. tikslią jos vietą ir kartu padėti padaryti maketą. O jeigu pasakyčiau jai ir apie kitus artimiausius orientyrus, ją aplankytų labai įdomus insaitas - ji staiga prisimintų, kad buvo ten šimtus kartų, ir kuriam laikui ją apimtų žodžiais nenusakomi jausmai - sapnų prisiminimai.

Dar vienas atradimas užklupo aptikus dvi naujas vietas - draustinį ir kalėjimą (kai kurių buvo tokie variantai: "kompiuteris-policininkas" - protingas, piktas, destruktyvus; konclageris su nuožmiais budeliais; armijos mokymai ir t. t.). Pirmojoje vietoje jūs daug ką aptiksite. Antrojoje jau ne kartą buvote ir daug ką ten praradote.

Tai štai hakeriai pastebėjo, kad teisingai atlikdamas praktiką (atkakliai ieškodamas reikalingų vietų ir atsargiai "išsisukdamas" nuo nereikalingų), sapnuotojas įsitraukia į pritrenkiantį procesą, Kiekvienas naujas sapno prisiminimas ir aprašymas staiga įtrauks jus į kitus prisiminimus (dešimties ar dvidešimties metų senumo). Daugybė vietų, kur jūs buvote šimtus kartų, - ir visa tai vienu ryškiu blykstelėjimu. Tokiomis akimirkomis žmogus išgyvena labai stiprią būseną. Euforijos čia mažai, greičiau kažkoks troškulys - greičiau! Dar!

Tikrovė, jūsų artimieji, darbas, visas jus supantis pasaulis kažkokiu būdu palieka jus ramybėje. Jūs čia ir ne čia. Ties kažkokia riba. Sapnai pasidaro permatomi. Jūs suvokiate save sapne beveik kasnakt. Nuo šių laimėjimų jaučiatės lyg apgirtęs.

Nors žemėlapiai ir panašūs, vis dėlto tarpusavyje jie skiriasi (net labai skiriasi). Yra tik kelios aiškios jungiamosios gijos, ir viena jų - tavo aprašytas pastatas. Kai kurie jį mato kaip didžiulę stotį arba oro uostą, kiti - kaip milžinišką uolą žvelgiant iš apžiūros aikštelės arba (che che) kaip Jokūbo kopėčias". Ką šis pastatas įkūnija, nežinoma. Galbūt vieną labiausiai fiksuojamų ("gilių") ST pozicijų? Arba kokią nors ypatingą žmogaus energijos zonos sudedamąją dalį? Nežinau, bet įdomu.

Sapnų kartografija - tai triukas. Jis skirtas kasdieniam ir nuobodžiam darbui bandant atsiminti sapnus - visus, visų rūšių, bet kokio turinio. Na, kas iš mūsų "sukramtytų" tą žinojimo granitą, jei jis nebūtų elegantiškai ir patraukliai įpakuotas? Kartografija - tai pakuotė. Kad žmonės įveiktų tingulį ir baigtų darbą su antruoju dėmesiu (arba bent jau gerokai šioje srityje patobulėtų).

Kasdien prisimindami sapnus ir fiksuodami juos žemėlapyje, jūs retkartėmis į sapnų pasaulį perkeliate dalelę savo sąmonės. Ir vieną dieną susikaupia kritinė masė. Įvyksta kokybinis šuolis. Gyvenime ši akimirka pasireiškia kaip prisiminimų apie praeities sapnus lavina. Kaip tik po to prasideda tikrieji SS. Viską, kas buvo iki tol, hakeriai laiko permatomais sapnais (lucid dreams).

Bet, mano mielieji, kartografavimas yra daugiau nei triukas. Tai - durys į virtualią erdvę. Tos erdvės įstatymai artimi sapnų pasaulio įstatymams. Prieš patekdami į rojų (arba į pragarą), jūs pakliuvote į skaistyklą. Nesikamuokite dėl to, ką reikia kartografuoti, o ko ne - tai smulkmenos. Bandykite viską, Elkitės pagal ukrainiečių patarlę: "Ko nesuvalgysiu, to bent paragausiu." Kartografija - tai pirmojo dėmesio žaidimas, bet jį žaisdama sąmonė mokosi antrojo dėmesio. Siekite "sprogimo" akimirkos. Akimirkos, kai jūsų ST nutrūks nuo grandinės ir pradės blaškytis po žmogiškąjį ruoža, Taip, galimas daiktas, jūs vienai kitai dienai kvaištelėsite. Galbūt tai bus geriausia ir palaimingiausia jūsų gyvenimo akimirka. Bet tik tada jūs suprasite, kas yra tikrasis SS.

Kartografija prasideda nuo paprastų sapnų fiksavimo. Čia svarbūs keli dalykai:

1. Esant tam tikrai praktikai susiformuoja ketinimas fiksuoti erdvę, t. y. sapne elgsiesi ne kaip sapno siužeto veikėjas, o kaip tyrėjas. Nauda: gali pamažu suvokti SS; atlikti daugybę įdomių veiksmų; gali sukurti dirbtinę žemėlapio erdvę, o paskui sujungti ją su tikra sapno realybe.

2. Įgydamas praktikos pradedi sapne atsiminti, kad jau buvai šioje vietoje keletą kartų. Taip ima pabusti sapnų atmintis. Reikia branginti šias akimirkas, siekti jų, prisiminti šią užduotį sapne ir, kaip teisingai pastebėjai, pamažu perkelti kartografiją į sapnų pasaulį. Jeigu taisyklingai atlik i praktiką (kai tavo energija laisva, kai tu neprislėgtas kasdienių bėdų ir kai turi atitinkamą ketinimą), sapno atmintis prabus. Šį momentą aš jau aprašiau kaip satori, ekstazės ir beprotybės rūšį. Bet paskui SS tampa nuolatiniu dalyku.

3. Sapnų praktika turi būti atliekama paraleliai su kasdienio gyvenimo stalkingu. Antraip kaip tu atsikratysi sąmonę slegiančių bėdų? Kaip sukaupsi būtiną energijos lygį? Čia jau iškyla mažesnė užduotis - nepakliūti į skraidūnų rankas. Nelįsti į pavojus, laikytis tam tikro saugumo.

Kas yra "sapnų atminties atsivėrimas"? Jis prasideda, kai sudarinėdamas žemėlapį imi prisiminti senus sapnus. Paskui jis persikelia į sapnus, kai juose suvoki, jog buvai šioje vietoje, ir šis prisiminimas išplečia to suvokimo burbulo ribas. Galiausiai "atsivėrimas" užklumpa ir tikrovėje. Pradedi prisiminti kokį nors sapną, ir staiga tave užplūsta energijos banga. Šiam potyriui tinka literatūrinis posakis: "Paskutinę akimirką prieš mirtį jis prisiminė visą savo gyvenimą." "Sapnų atminties atsivėrimo" akimirką jūs prisimenate "visą savo gyvenimą sapnuose". Daug informacijos per trumpą laiką. Žinoma, neuronai lydosi nuo perkrovos, įsijungia avarinis psichosomatinis režimas, jūs negalite nusėdėti, blaškotės gatvėmis, po butą, po kalnus; viskas tarsi paskendę migloje. Ir tai įdomu! Tas nušvitimas "pramuša" jus per sekundės dalelę, bet informaciją sugeriate senu būdu - nuosekliai. Jūs prisimenate ją gal porą metų. Programa "užsikrauna", o paskui jūs ją "vartojate" - maždaug taip.

Nežinau, kas tuo metu vyksta su ST. Aš jo "nematau". Turbūt jis kažkur pasišalina. Bet hakeriams tas pats. Jie patenkinti tuo, kad šis etapas perkelia juos į naują darbo su "sapnų programa" lygį. Tas naujas lygis reiškia SS kiekio padidėjimą ir geriausią dėmesio fiksaciją (o tai visiškai panaikina reguliaraus dėmesio perkėlimo nuo objekto prie objekto būtinybę).

Daugelis susidūrė su tuo, kad nupiešti žemėlapį yra tiesiog neįmanoma. Pagrindinės priežastys - per daug skirtingų vietų ir daiktų, per sunku nustatyti, kur buvo viena ar kita lokacija. Suprantama, pažangūs sapnuotojai šiuos sunkumus išsprendė. Bet ką daryti naujokams? Išeitį radau visiškai atsitiktinai.

Piešti žemėlapį reikia natūraliai. Jeigu nežinote, kur žymėti paprastą lokaciją, pažymėkite ją bet kur. Jeigu atsibodo - nieko nepieškite. Kai sukaupsite bent 10-20 objektų/Iokacijų, nors tarpusavyje nesusijusių ir chaotiškai išmėtytų popierėlyje, bus galima laikinai nustoti piešti žemėlapį. Galėsite panaudoti tokį triuką - kiekvieną dieną žvilgsniu perbėkite per žemėlapį. Tai bus panašu į mažą sapnų atminties sugrįžimą. Jūs nustebę suprasite, kad kiekviena lokacija atskleidžia vaizdą to sapno, kur ji buvo pamatyta, o apskritai visas žemėlapis atveria mažą insaitą.

Naudoju šį metodą jau tris dienas ir buvau labai nustebintas atmintyje iškylančių sapnų, kurie pažymėti žemėlapyje, detalumo ir to, kaip apskritai pagerėja sapnų atmintis.

Dar vienas dalykas. Jeigu niekaip nepavyksta žemėlapyje pažymėti lokacijos, atskirame lapelyje nupieškite jos peizažą. Ką su jais daryti, kai jų susikaupia 10-20, jūs jau žinote.

Kartografijos paaiškinimai

1. Pirmiausia vartotojas keletą savaičių ar mėnesių sąžiningai prisimena sapnus ir aprašo juos sapnų žurnale. Yra išminčių taisyklė: įprotis išsiugdomas per mėnesį, pašalinamas per tris. Taigi per mėnesį vartotojo sąmonė išmoksta naują užduotį ir paverčia ją įpročiu, t. y. ji tampa automatiškai vykdoma. Jeigu pirmomis dienomis vartotojas sunkiai atsimena sapnus, po mėnesio atmintis pati paslaugiai pateikia jam informaciją. Energetiniame lygmenyje mes tarsi fiksuojame naujas kokonų emanacijas, kurios leidžia mums dirbti su sapnais.

2. Nuo pat pirmos dienos vartotojui iškyla klausimas - kaip orientuoti suvokimo kamuolius ir kaip juos išdėstyti vienas kito atžvilgiu. Siūlome du būdus - intuityviai išdėstyti arba "sudėti" kamuolius greta vienas kito (atsiradus bendroms teritorijoms). Ši užduotis plėtoja naują suvokimo bruožą orientavimąsi pagal vienus ar kitus požymius. EK lygyje mes vėl fiksuojame naujas emanacijas. Protas patenka į aklavietę! Kaip galima fiksuoti suvokimo kamuolius? Protas to nesupranta. Taip, kartais pasitaiko gretutinių kamuolių, bet didžiąja dalimi protui - tai gryni svaičiojimai. Ir tada įsijungia "antrasis dėmesys". Jis leidžia mums suprasti "panašumus". Pamatęs sapne sausą daubą, aš staiga suvokiu, jog anksčiau mačiau ją kaip ežerą, dar anksčiau - kaip mokyklinį baseiną, Bet aš tiksliai žinau, kad tai ta pati vieta. Šį žinojimą teikia ne protas, bet naujai vėl įgytas orientacijos jausmas. Mes pamažu pradedame įsitraukti į "antrąjį dėmesį".

3. Nuolatinė kartografavimo fiksacija pradeda pasireikšti sapnuose. Vidury sapno aš staiga prisimenu, jog man reikia atsiminti vietovę, kad galėčiau ją pažymėti žemėlapyje. Tą pačią akimirką paprastas sapnas tampa SS. Kartografinis ketinimas vis dažniau ir dažniau įstumia vartotoją į SS. Be to, ima pabusti sapnų atmintis. Būdami kokiame nors sapne, mes staiga prisimename ne tik tai, kad čia jau buvome anksčiau, bet ir tų vizitų aplinkybes. Energetiniame lygmenyje mūsų ST pradeda slinkti į kokono gilumą. Nauja pozicija atveria mums tuos sąmonės sluoksnius, kuriuos nuo mūsų slėpė laiko ir praeities išgyvenimų šešėlis. Dabar mes juos vėl atveriame. Tarp tokių prisiminimų vis dažniau ima pasitaikyti ST išėjimo į atokias sąmonės sritis atvejai.

4. Kad paskatintume vartotoją ir suteikturne jam papildomą impulsą sapnų praktikai, duodame užduotį ištirti kai kurias "sapnų pasaulio" sritis. Bet kas yra "sapnų pasaulis"? Dirbtinė erdvė, kurią kurdami išeikvojome daugybę laiko ir jėgų? Niekai! Tai mūsų tonalio dalis, kurią mes formavome ir sutvarkėme. Pamažu sudėdami suvokimo kamuolius, - reakcijas į paslaptingą žmogaus sapno mechanizmą, - sukuriame placdarmą tolesniam gabumų plėtojimui. Sukuriame trampliną, kuris mestels mus į viršų!

5. Vienų ar kitų "sapnų pasaulio" vietų tyrinėjimo rezultatai tokie: vartotojas susipažįsta su visatos jėgų personifikacijomis - vadinamaisiais sargais, sąjungininkais, taip pat su saugomomis teritorijomis, didžiuliais pastatais, labirintais, transmutacijų ir nestabilumo zonomis ir daugeliu kitų įdomių vietų.

Čia vartotojai pradeda telktis į tas užduotis, į kurias jie yra linkę. Kažkas ima ieškoti bibliotekos ir lavinti gebėjimą skaityti sapne. Tenka susidurti su tokiais reiškiniais kaip sapno balsas ir sapnų emisaras. Kiti veržiasi į pasienio zonas į pietryčius ir šiaurę, kur yra perėjų į "kitą pusę". Perėjos saugomos. Jiems vis dažniau tenka susidurti su voladorais ir labirintų gyventojais. (Tai taip pat tam tikrų visatos jėgų personifikacijos, bet kontaktuodami su jomis vartotojai mokosi meno išgyventi grobuoniškos visatos sąlygomis.)

6. Kartu vartotojams siūlomos technikos, padedančios lavinti sapno kūną. Šių technikų esmė slypi įvairių kūniškų pojūčių fiksacijoje (pavyzdžiui, peržengiant sienas, skrendant arba psichokinezės metu). Tobulinami judėjimo erdve, savęs suspaudimo ir išplėtimo, manipuliacijos suvokimo kamuoliais būdai. Ši metodika atsispindi ir tikrovėje. Retkarčiais jumyse pasireiškia čia išvardyti sapnuose įvaldyti gebėjimai, bet jau tikrovėje. Nors ta tikrovė darosi panašesnė į sapną. Jūsų gyvenime iškyla "buvimo anapus laiko" - "laiko dublio" - situacija.

7. Reikia pastebėti, kad kartografija kažkuria prasme yra "sapnų peržiūra". Tam tikrame etape ši peržiūra sukuria X momentą, kai žmogus išgyvena "sapnų atminties sprogimą". Negaliu aprašyti šio įvykio, bet man atrodo, kad jis fiksuoja ST kažkokioje naujoje pozicijoje. Nuo tos akimirkos žmogus pradeda gyventi tarsi sapne-tikrovėje. Jis ramiai gali pereiti iš tikrovės į sapną arba atvirkščiai. Riba išnyksta. Iki to meto sapnuotojai paprastai jau būna įveikę keliavimo kartu su skraidūnais po kitus pasaulius stadiją. Jie pažįsta sapnuotojo ir sapnuojamojo paslaptis, moka pereiti iš sapno į sapną ir į tam tikrus tikrovės suvokimo kamuolius. Nuo tos akimirkos žmogaus gyvenimas tampa begaline kelione po paslaptingą pasaulį.

Tikiuosi kažkam buvo naudinga. 🙂

Pats jau porą savaičių nusipiešiu kiekvieno sapno vietovę, tačiau bendrumų tarp jų kolkas nepastebiu. Yra keletas pasikartojančių vietų. Nors ir esu tragiškas dailininkas, vien tik pažvelgus į piešinuką, iškart prieš akis iškyla sapno siužetas, nereikia net skaityti užrašų. 🙂

Image

TokeN
Sapnų mėgėjas
Pranešimai: 36
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 17:26

Labai patiko šita knyga, reikės antrą dalį skaityt. Aš irgi pabudęs kiek atsimenu bandau paišyti sapnuotas vietoves 🙂

Image

dumax
Sapnų guru
Pranešimai: 660
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 17:27

Citata: 3milis @ 2011-09-25 14:19
Iš knygos "Sapnų valdovai", I dalis pagal M. Forčun

Sąvokos:

SS - Sąmoningas sapnas
ST - susitelkimo taškas, tam tikras subjektyvus pasaulio suvokimas. Pakeitus susitelkimo taško vietą atitinkamu būdu pasikeičia ir pasaulio suvokimas.
VD - vidinis dialogas, tonalio ir sąmonė dialogas. Tonalis diktuoja sąmonei savo pasaulio interpretaciją, sąmonė atitinkamai reaguoja. Vidinis dialogas išlaiko susitelkimo tašką vienoje vietoje.
Tonalis - visa ką mes žinome – pradedant nuo gimimo iki mirties. Kiekvienas turi asmeninį tonalį ir bendrąjį laikų tonalį. Tonalis – ego įsisąmoninimas, sąmoningas pasaulio suvokimas.
Pirmasis dėmesys - dėmesys, suvokiantis įprastą fizinį pasaulį
Antrasis dėmesys - maksimaliai švarus pasaulio suvokimas, esant minimaliam tonalio kišimuisi į žmogiškajį ruožą. Antruoju dėmesiu taip pat vadinamas sąmoningo sapno potyris.
Stalkingas - menas savarankiškai tam tikroje vietoje fiksuoti susitelkimo tašką.
Susitelkimo taškas - tai, kas apibrėžia suvokimą. Susitelkimo taško pastūmimas - suvokimo pakeitimas.

Kokių nors žemėlapių sudarymas - tai, žinoma, ne tikslas, o metodas. Sudarydami žemėlapį jūs susipažįstate su jus supančia aplinka ir padedate susigaudyti erdvėje. Įsivaizduokim tam tikrą kompiuterinę "užduotį", kur žaidimo erdvė yra aptemdyta "karo rūko". Analogija su sapnų pasauliu menka, bet visai priimtina. Ar kas nors jūsų matė kompiuterinį žaidimą, kurio užduotis - atverti žemėlapį? Ne. Bet užtat yra daugybė žaidimų, kuriuose mes naikindami "karo rūką" ir atverdami žemėlapį atrandame "užduoties" misijų sprendimą. Tikras žaidimų fanatikas žino, kad sudėtinguose žaidimuose neapsieisi be žemėlapių. Orientacija erdvėje taupo laiką ir jėgas, o be žemėlapio ir įdomus žaidimas gali tapti nuobodžiu klaidžiojimu ratu.
Sapnų žemėlapio sudarymas - tai metodas, o ne tikslas. Be to, sapnų žemėlapis nėra sapnų pasaulis, kaip ir gaublys nėra Žemės rutulys. Sapnų žemėlapis - tai dirbtinai sukurta erdvė, kuri tam tikru mastu atspindi tam tikro mūsų sapnų rinkinio aprašymą. Žemėlapis negali aprašyti visų jūsų sapnų. Jį riboja pagrindinių elementų pasirinkimas - t. y. kažkas gali kartografuoti sapnų vietovę, kažkas - pojūčių visumą, kažkas pabrėš kitus sapno komponentus. Sapnų hakeriai pasirinko kartografuoti vietoves. Kodėl? Jie nusprendė, kad tai bus "nedarymu" paremtas sapnų aprašymo metodas. Tokio pasirinkimo atveju sapnuotojas pašalina su sapnų sprukliais susijusio vidinio dialogo dalį. Sprukliais hakeriai vadina mūsų sapnų veikėjus. "Hakerių" nuomone, sapnas - tai suvokimo burbulas, kuriame telpa nedidelė erdvė. Jos atributais gali būti sprukliai ir aplinkos fonas. Kai kuriuose sapnuose nėra nei spruklių, nei fono.

Ko reikia sapnuotojui, panorusiam užsiimti kartografavimo praktika? Pirmiausia sapnų dienoraščio. Laikykite jį arčiau lovos. Ir pieštuką su trintuku. Atsiminę sapną čia pat jį užsirašykite. Nupieškite vietovės schemą - kalnagūbrį, ežerą, laukymę su keliu. Ar matėte save kažkokiame name? Nereikia smulkintis piešiant kambarius - tiesiog pažymėkite tą namą ir viską, kas jį supa. Pamatėte klonį, kuris tiesiog akyse virsta kalnu. Taip jį ir pavadinkite - klonis/ kalnas. Konkretumo nelabai reikia. Bet kuo labiau stengsitės iš pradžių, tuo geresni bus rezultatai. Schemoje pasirašykite užuominas, kurios paaiškintų landšafto detales. Po mėnesio žiūrėsite į tą piešinį taip, tarsi matytumėte jį pirmą karta. O užrašai padės prisiminti. Šalia schemos trumpai aprašykite sapno siužetą.

Numeruokite kiekvieną aprašytą sapną. Aprašant konkrečius sapnus orientacija pagal pasaulio puses nėra reikalinga. Po kiek laiko jūsų surinktoje sapnų kolekcijoje prasidės įdomūs pokyčiai. Kai kurie sapnų burbulai susilies. Pavyzdžiui, susapnavote institutą, paskui gimtuosius namus, paskui - trečias sapnas, kuris visus tris sujungė į bendros erdvės grandinę. Geriausiai įsimena paskutinis sapnas, todėl išmokite pabusti "minkštai". Kaskart pabusdami įjunkite ketinimą "prisiminti sapnus". Įsikibę į smulkų kokios nors scenos prisiminimą, grąžinkite į sąmonę visą sapną. Nedidelė praktika, ir jūs patys ištobulinsite savo prisiminimo metodiką. Svarbiausia - užsirašinėkite kasdien. Nepričiupote šios nakties sapno, aprašykite kitą, kurį prisimenate. Bet kasdien! (Arba bent jau to siekite.)

Šiek tiek nukrypkime nuo temos ir pakalbėkime apie orientaciją. Tarkim, susikaupė šimtas jūsų aprašytų sapnų, o jūs kaip ir anksčiau nežinote, kaip juos išdėstyti žemėlapyje. Galimas daiktas, keletas sapnų susidėjo į krūvą, o kiti taip ir kabo ore. Gerai! Jūs turite dvi galimybes. Pirmoji: pats bandote iš tūkstančio dalelių surinkti žemėlapio dėlionę. Antroji: pasinaudojate hakerių patirtimi ir kartu sutaupote trejetą ketvertą gyvenimo metų. Tiems, kas pirmenybę teikia "švariam eksperimentui", patariu rinktis pirmąjį variantą. Kitiems pasiūlysime orientyrus, kuriais remiantis jūsų aprašytus sapnus bus galima sugrupuoti.

Tyrinėjimų pradžioje pasamdėme keletą psichologų, kad išspręstų orientacijos problemas. Jie atliko krūvą treniruočių, įtraukdami į jas ir mūsų vaikinus, ir nieko apie projektą nežinančius savanorius. Pavyzdžiui, surinkome dešimties maskviečių grupę ir paprašėme jų aprašyti kokį nors paminklą. Maždaug kaip jūs jį matote? Iš kurios pusės? Iš kur jūs prie jo prieinate? Štai jums kitas monumentas. Iš kurios pusės jūs matote jį? Ir t. t. Tuščias pinigų švaistymas. Galutinė ekspertų išvada tokia: kiekvienas žmogus tam tikru laikotarpiu orientacijos mokosi pagal pasaulio dalis. Tam jis išsirenka du taškus - savo poziciją ir kokį nors objektą, kuriam jis savo paties buvimo taško atžvilgiu suteikia "šiaurės", "pietų", "vakarų" arba "rytų" kryptį. Visą kitą orientaciją jis sukonstruoja pagal šį objektą, t. y. tam tikra kryptis tampa vyraujanti. Ir neva grupių eksperimentai kažkokiu būdu šią hipotezę patvirtino. Bet mums nuo to nei šilta, nei šalta.

Hakeriai skilo į dvi grupes. Vieni praktikavo jau minėtą laipsniško sapnų suauginimo būdą. Kiti surašydavo žemėlapyje sapnų numerius pasikliaudami intuicija (ko iš jų norėti - jiems tik duok pamušti dinderį). Pirmasis metodas atnešė nemažai įdomių atradimų. Antrasis sukėlė daugybę sąmyšio, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad niekuo nėra blogesnis už pirmąjį.

O kokie tie atradimai?

1. Pirmiausia pasirodė, kad sapnų pasaulis (tiksliau, jį aprašantis modelis) - gana maža erdvė. Pavyzdžiui, ten yra tik vienas miestas. Man teko gyventi daugelyje šalių. Rusijoje nesilankiau tik Tolimojoje Šiaurėje ir Tolimuosiuose Rytuose. Bet sapnų žemėlapyje yra tik vienas miestas - visų mano matytų miestų įsikūnijimas - su Piterio, Minsko, Kuzbaso, Taškento elementais. Tų vietų susiliejimai stebėtinai harmoningi ir natūralūs. O aplink miestą yra tūkstančiai aklavietėmis besibaigiančių burbulų (sapnų) - vasarvietės, draugų namai, kryptys į erdves, apie kurias aš girdėjau, bet kuriose nebuvau.

2. Sapnų pasaulio centras yra sapnuotojo namai. Pasaulio krašto funkciją atlieka "pasienio zonos" (asmeniškai man šis terminas nepatinka, bet ko daugiau tikėtis iš hakerių? Dar gerai, kad ne koks nors "mepso pimpis"). Pasienio zonos - tai sapnų pasaulio paribiai (dažniausiai kalnagūbriai, jūros, upės, kopos, dykumos). Nueiti (nuskristi, nuplaukti) už šių ribų neįmanoma. Šiuo metu pastebėta, kad pietinės ir vakarinės ribos nesikeičia. Praktikuojantis šiaurinės ribos juda tolyn. Rytiniame žemėlapio krašte yra keletas "baltų dėmių" (uždrausta zona!).

3. Sapnų pasaulio žemėlapyje yra daugybė vietų, kurios neegzistuoja kasdieniškoje tikrovėje. Pavyzdžiui, žemutiniai pasauliai, kataklizmų zona, labirintai ir pan.

4. (Vos neužmiršau svarbiausio!) Mes vos nekuoktelėjome, kai staiga suvokėme, jog pagrindinės mūsų sapnų žemėlapių detalės sutampa. Kai kurios ypatingos vietos yra visų sapnuotojų žemėlapiuose. Štai, pavyzdžiui, K. rašo apie didžiulį su stadionu sujungtą pastatą. Ir mano atveju yra tokia formacija. O kadangi aš žinau, kur ji yra žemėlapyje, galiu pasufleruoti K. tikslią jos vietą ir kartu padėti padaryti maketą. O jeigu pasakyčiau jai ir apie kitus artimiausius orientyrus, ją aplankytų labai įdomus insaitas - ji staiga prisimintų, kad buvo ten šimtus kartų, ir kuriam laikui ją apimtų žodžiais nenusakomi jausmai - sapnų prisiminimai.

Dar vienas atradimas užklupo aptikus dvi naujas vietas - draustinį ir kalėjimą (kai kurių buvo tokie variantai: "kompiuteris-policininkas" - protingas, piktas, destruktyvus; konclageris su nuožmiais budeliais; armijos mokymai ir t. t.). Pirmojoje vietoje jūs daug ką aptiksite. Antrojoje jau ne kartą buvote ir daug ką ten praradote.

Tai štai hakeriai pastebėjo, kad teisingai atlikdamas praktiką (atkakliai ieškodamas reikalingų vietų ir atsargiai "išsisukdamas" nuo nereikalingų), sapnuotojas įsitraukia į pritrenkiantį procesą, Kiekvienas naujas sapno prisiminimas ir aprašymas staiga įtrauks jus į kitus prisiminimus (dešimties ar dvidešimties metų senumo). Daugybė vietų, kur jūs buvote šimtus kartų, - ir visa tai vienu ryškiu blykstelėjimu. Tokiomis akimirkomis žmogus išgyvena labai stiprią būseną. Euforijos čia mažai, greičiau kažkoks troškulys - greičiau! Dar!

Tikrovė, jūsų artimieji, darbas, visas jus supantis pasaulis kažkokiu būdu palieka jus ramybėje. Jūs čia ir ne čia. Ties kažkokia riba. Sapnai pasidaro permatomi. Jūs suvokiate save sapne beveik kasnakt. Nuo šių laimėjimų jaučiatės lyg apgirtęs.

Nors žemėlapiai ir panašūs, vis dėlto tarpusavyje jie skiriasi (net labai skiriasi). Yra tik kelios aiškios jungiamosios gijos, ir viena jų - tavo aprašytas pastatas. Kai kurie jį mato kaip didžiulę stotį arba oro uostą, kiti - kaip milžinišką uolą žvelgiant iš apžiūros aikštelės arba (che che) kaip Jokūbo kopėčias". Ką šis pastatas įkūnija, nežinoma. Galbūt vieną labiausiai fiksuojamų ("gilių") ST pozicijų? Arba kokią nors ypatingą žmogaus energijos zonos sudedamąją dalį? Nežinau, bet įdomu.

Sapnų kartografija - tai triukas. Jis skirtas kasdieniam ir nuobodžiam darbui bandant atsiminti sapnus - visus, visų rūšių, bet kokio turinio. Na, kas iš mūsų "sukramtytų" tą žinojimo granitą, jei jis nebūtų elegantiškai ir patraukliai įpakuotas? Kartografija - tai pakuotė. Kad žmonės įveiktų tingulį ir baigtų darbą su antruoju dėmesiu (arba bent jau gerokai šioje srityje patobulėtų).

Kasdien prisimindami sapnus ir fiksuodami juos žemėlapyje, jūs retkartėmis į sapnų pasaulį perkeliate dalelę savo sąmonės. Ir vieną dieną susikaupia kritinė masė. Įvyksta kokybinis šuolis. Gyvenime ši akimirka pasireiškia kaip prisiminimų apie praeities sapnus lavina. Kaip tik po to prasideda tikrieji SS. Viską, kas buvo iki tol, hakeriai laiko permatomais sapnais (lucid dreams).

Bet, mano mielieji, kartografavimas yra daugiau nei triukas. Tai - durys į virtualią erdvę. Tos erdvės įstatymai artimi sapnų pasaulio įstatymams. Prieš patekdami į rojų (arba į pragarą), jūs pakliuvote į skaistyklą. Nesikamuokite dėl to, ką reikia kartografuoti, o ko ne - tai smulkmenos. Bandykite viską, Elkitės pagal ukrainiečių patarlę: "Ko nesuvalgysiu, to bent paragausiu." Kartografija - tai pirmojo dėmesio žaidimas, bet jį žaisdama sąmonė mokosi antrojo dėmesio. Siekite "sprogimo" akimirkos. Akimirkos, kai jūsų ST nutrūks nuo grandinės ir pradės blaškytis po žmogiškąjį ruoža, Taip, galimas daiktas, jūs vienai kitai dienai kvaištelėsite. Galbūt tai bus geriausia ir palaimingiausia jūsų gyvenimo akimirka. Bet tik tada jūs suprasite, kas yra tikrasis SS.

Kartografija prasideda nuo paprastų sapnų fiksavimo. Čia svarbūs keli dalykai:

1. Esant tam tikrai praktikai susiformuoja ketinimas fiksuoti erdvę, t. y. sapne elgsiesi ne kaip sapno siužeto veikėjas, o kaip tyrėjas. Nauda: gali pamažu suvokti SS; atlikti daugybę įdomių veiksmų; gali sukurti dirbtinę žemėlapio erdvę, o paskui sujungti ją su tikra sapno realybe.

2. Įgydamas praktikos pradedi sapne atsiminti, kad jau buvai šioje vietoje keletą kartų. Taip ima pabusti sapnų atmintis. Reikia branginti šias akimirkas, siekti jų, prisiminti šią užduotį sapne ir, kaip teisingai pastebėjai, pamažu perkelti kartografiją į sapnų pasaulį. Jeigu taisyklingai atlik i praktiką (kai tavo energija laisva, kai tu neprislėgtas kasdienių bėdų ir kai turi atitinkamą ketinimą), sapno atmintis prabus. Šį momentą aš jau aprašiau kaip satori, ekstazės ir beprotybės rūšį. Bet paskui SS tampa nuolatiniu dalyku.

3. Sapnų praktika turi būti atliekama paraleliai su kasdienio gyvenimo stalkingu. Antraip kaip tu atsikratysi sąmonę slegiančių bėdų? Kaip sukaupsi būtiną energijos lygį? Čia jau iškyla mažesnė užduotis - nepakliūti į skraidūnų rankas. Nelįsti į pavojus, laikytis tam tikro saugumo.

Kas yra "sapnų atminties atsivėrimas"? Jis prasideda, kai sudarinėdamas žemėlapį imi prisiminti senus sapnus. Paskui jis persikelia į sapnus, kai juose suvoki, jog buvai šioje vietoje, ir šis prisiminimas išplečia to suvokimo burbulo ribas. Galiausiai "atsivėrimas" užklumpa ir tikrovėje. Pradedi prisiminti kokį nors sapną, ir staiga tave užplūsta energijos banga. Šiam potyriui tinka literatūrinis posakis: "Paskutinę akimirką prieš mirtį jis prisiminė visą savo gyvenimą." "Sapnų atminties atsivėrimo" akimirką jūs prisimenate "visą savo gyvenimą sapnuose". Daug informacijos per trumpą laiką. Žinoma, neuronai lydosi nuo perkrovos, įsijungia avarinis psichosomatinis režimas, jūs negalite nusėdėti, blaškotės gatvėmis, po butą, po kalnus; viskas tarsi paskendę migloje. Ir tai įdomu! Tas nušvitimas "pramuša" jus per sekundės dalelę, bet informaciją sugeriate senu būdu - nuosekliai. Jūs prisimenate ją gal porą metų. Programa "užsikrauna", o paskui jūs ją "vartojate" - maždaug taip.

Nežinau, kas tuo metu vyksta su ST. Aš jo "nematau". Turbūt jis kažkur pasišalina. Bet hakeriams tas pats. Jie patenkinti tuo, kad šis etapas perkelia juos į naują darbo su "sapnų programa" lygį. Tas naujas lygis reiškia SS kiekio padidėjimą ir geriausią dėmesio fiksaciją (o tai visiškai panaikina reguliaraus dėmesio perkėlimo nuo objekto prie objekto būtinybę).

Daugelis susidūrė su tuo, kad nupiešti žemėlapį yra tiesiog neįmanoma. Pagrindinės priežastys - per daug skirtingų vietų ir daiktų, per sunku nustatyti, kur buvo viena ar kita lokacija. Suprantama, pažangūs sapnuotojai šiuos sunkumus išsprendė. Bet ką daryti naujokams? Išeitį radau visiškai atsitiktinai.

Piešti žemėlapį reikia natūraliai. Jeigu nežinote, kur žymėti paprastą lokaciją, pažymėkite ją bet kur. Jeigu atsibodo - nieko nepieškite. Kai sukaupsite bent 10-20 objektų/Iokacijų, nors tarpusavyje nesusijusių ir chaotiškai išmėtytų popierėlyje, bus galima laikinai nustoti piešti žemėlapį. Galėsite panaudoti tokį triuką - kiekvieną dieną žvilgsniu perbėkite per žemėlapį. Tai bus panašu į mažą sapnų atminties sugrįžimą. Jūs nustebę suprasite, kad kiekviena lokacija atskleidžia vaizdą to sapno, kur ji buvo pamatyta, o apskritai visas žemėlapis atveria mažą insaitą.

Naudoju šį metodą jau tris dienas ir buvau labai nustebintas atmintyje iškylančių sapnų, kurie pažymėti žemėlapyje, detalumo ir to, kaip apskritai pagerėja sapnų atmintis.

Dar vienas dalykas. Jeigu niekaip nepavyksta žemėlapyje pažymėti lokacijos, atskirame lapelyje nupieškite jos peizažą. Ką su jais daryti, kai jų susikaupia 10-20, jūs jau žinote.

Kartografijos paaiškinimai

1. Pirmiausia vartotojas keletą savaičių ar mėnesių sąžiningai prisimena sapnus ir aprašo juos sapnų žurnale. Yra išminčių taisyklė: įprotis išsiugdomas per mėnesį, pašalinamas per tris. Taigi per mėnesį vartotojo sąmonė išmoksta naują užduotį ir paverčia ją įpročiu, t. y. ji tampa automatiškai vykdoma. Jeigu pirmomis dienomis vartotojas sunkiai atsimena sapnus, po mėnesio atmintis pati paslaugiai pateikia jam informaciją. Energetiniame lygmenyje mes tarsi fiksuojame naujas kokonų emanacijas, kurios leidžia mums dirbti su sapnais.

2. Nuo pat pirmos dienos vartotojui iškyla klausimas - kaip orientuoti suvokimo kamuolius ir kaip juos išdėstyti vienas kito atžvilgiu. Siūlome du būdus - intuityviai išdėstyti arba "sudėti" kamuolius greta vienas kito (atsiradus bendroms teritorijoms). Ši užduotis plėtoja naują suvokimo bruožą orientavimąsi pagal vienus ar kitus požymius. EK lygyje mes vėl fiksuojame naujas emanacijas. Protas patenka į aklavietę! Kaip galima fiksuoti suvokimo kamuolius? Protas to nesupranta. Taip, kartais pasitaiko gretutinių kamuolių, bet didžiąja dalimi protui - tai gryni svaičiojimai. Ir tada įsijungia "antrasis dėmesys". Jis leidžia mums suprasti "panašumus". Pamatęs sapne sausą daubą, aš staiga suvokiu, jog anksčiau mačiau ją kaip ežerą, dar anksčiau - kaip mokyklinį baseiną, Bet aš tiksliai žinau, kad tai ta pati vieta. Šį žinojimą teikia ne protas, bet naujai vėl įgytas orientacijos jausmas. Mes pamažu pradedame įsitraukti į "antrąjį dėmesį".

3. Nuolatinė kartografavimo fiksacija pradeda pasireikšti sapnuose. Vidury sapno aš staiga prisimenu, jog man reikia atsiminti vietovę, kad galėčiau ją pažymėti žemėlapyje. Tą pačią akimirką paprastas sapnas tampa SS. Kartografinis ketinimas vis dažniau ir dažniau įstumia vartotoją į SS. Be to, ima pabusti sapnų atmintis. Būdami kokiame nors sapne, mes staiga prisimename ne tik tai, kad čia jau buvome anksčiau, bet ir tų vizitų aplinkybes. Energetiniame lygmenyje mūsų ST pradeda slinkti į kokono gilumą. Nauja pozicija atveria mums tuos sąmonės sluoksnius, kuriuos nuo mūsų slėpė laiko ir praeities išgyvenimų šešėlis. Dabar mes juos vėl atveriame. Tarp tokių prisiminimų vis dažniau ima pasitaikyti ST išėjimo į atokias sąmonės sritis atvejai.

4. Kad paskatintume vartotoją ir suteikturne jam papildomą impulsą sapnų praktikai, duodame užduotį ištirti kai kurias "sapnų pasaulio" sritis. Bet kas yra "sapnų pasaulis"? Dirbtinė erdvė, kurią kurdami išeikvojome daugybę laiko ir jėgų? Niekai! Tai mūsų tonalio dalis, kurią mes formavome ir sutvarkėme. Pamažu sudėdami suvokimo kamuolius, - reakcijas į paslaptingą žmogaus sapno mechanizmą, - sukuriame placdarmą tolesniam gabumų plėtojimui. Sukuriame trampliną, kuris mestels mus į viršų!

5. Vienų ar kitų "sapnų pasaulio" vietų tyrinėjimo rezultatai tokie: vartotojas susipažįsta su visatos jėgų personifikacijomis - vadinamaisiais sargais, sąjungininkais, taip pat su saugomomis teritorijomis, didžiuliais pastatais, labirintais, transmutacijų ir nestabilumo zonomis ir daugeliu kitų įdomių vietų.

Čia vartotojai pradeda telktis į tas užduotis, į kurias jie yra linkę. Kažkas ima ieškoti bibliotekos ir lavinti gebėjimą skaityti sapne. Tenka susidurti su tokiais reiškiniais kaip sapno balsas ir sapnų emisaras. Kiti veržiasi į pasienio zonas į pietryčius ir šiaurę, kur yra perėjų į "kitą pusę". Perėjos saugomos. Jiems vis dažniau tenka susidurti su voladorais ir labirintų gyventojais. (Tai taip pat tam tikrų visatos jėgų personifikacijos, bet kontaktuodami su jomis vartotojai mokosi meno išgyventi grobuoniškos visatos sąlygomis.)

6. Kartu vartotojams siūlomos technikos, padedančios lavinti sapno kūną. Šių technikų esmė slypi įvairių kūniškų pojūčių fiksacijoje (pavyzdžiui, peržengiant sienas, skrendant arba psichokinezės metu). Tobulinami judėjimo erdve, savęs suspaudimo ir išplėtimo, manipuliacijos suvokimo kamuoliais būdai. Ši metodika atsispindi ir tikrovėje. Retkarčiais jumyse pasireiškia čia išvardyti sapnuose įvaldyti gebėjimai, bet jau tikrovėje. Nors ta tikrovė darosi panašesnė į sapną. Jūsų gyvenime iškyla "buvimo anapus laiko" - "laiko dublio" - situacija.

7. Reikia pastebėti, kad kartografija kažkuria prasme yra "sapnų peržiūra". Tam tikrame etape ši peržiūra sukuria X momentą, kai žmogus išgyvena "sapnų atminties sprogimą". Negaliu aprašyti šio įvykio, bet man atrodo, kad jis fiksuoja ST kažkokioje naujoje pozicijoje. Nuo tos akimirkos žmogus pradeda gyventi tarsi sapne-tikrovėje. Jis ramiai gali pereiti iš tikrovės į sapną arba atvirkščiai. Riba išnyksta. Iki to meto sapnuotojai paprastai jau būna įveikę keliavimo kartu su skraidūnais po kitus pasaulius stadiją. Jie pažįsta sapnuotojo ir sapnuojamojo paslaptis, moka pereiti iš sapno į sapną ir į tam tikrus tikrovės suvokimo kamuolius. Nuo tos akimirkos žmogaus gyvenimas tampa begaline kelione po paslaptingą pasaulį.

Tikiuosi kažkam buvo naudinga. 🙂

Pats jau porą savaičių nusipiešiu kiekvieno sapno vietovę, tačiau bendrumų tarp jų kolkas nepastebiu. Yra keletas pasikartojančių vietų. Nors ir esu tragiškas dailininkas, vien tik pažvelgus į piešinuką, iškart prieš akis iškyla sapno siužetas, nereikia net skaityti užrašų. 🙂

Sveikas, ispradziu tyngejau skaityti, bet perskaites tikrai labai dziaugiuosi suzinojes daug naujos informacijos. Ir ruosiuosi antra karta perskaityt itvirtinant zinias.
Beje galvoju pradeti tuo uzsimineti, o tu kaip? - Matai jau pirmuosius rezultatus.
Beje nesupratau kas tie "Hakeriai"
Ir kas tie vadinamieji "Kamuoliai"
Ir dar vienas klausymas 😯 Kaip su tuo piesimu. Man reikia uzsirasyti sapna ir salia jo nupiesti ka jame prisimenu. Ar man reikia po kekvieno sapno bendrame lape nupiesti sapna (lokacijas) ir taip lipdyti bendra zemelapy ar ka?
Perskaiciau kelis kartus, bet nelabai paaiskinta sios savokos. Lyg butu reikejo nuo knygos pradzios skaityti, gal kas pades? 😛

P.S. Manau, kai esi gerai pramokes, ivaldes tai gali ta visa zemelapy pabandyti susikurti sapne, tas lokacijas. Bet galbut sunku atsiminti viska sapne..

3milis
Naujokas
Pranešimai: 15
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 17:59

Citata: TokeN @ 2011-09-25 17:26
Labai patiko šita knyga, reikės antrą dalį skaityt. Aš irgi pabudęs kiek atsimenu bandau paišyti sapnuotas vietoves 🙂

Man antra dalis pasirode per daaaaug sudetinga ir paini... 😀

Image

3milis
Naujokas
Pranešimai: 15
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 18:16

Sveikas, ispradziu tyngejau skaityti, bet perskaites tikrai labai dziaugiuosi suzinojes daug naujos informacijos. Ir ruosiuosi antra karta perskaityt itvirtinant zinias.
Beje galvoju pradeti tuo uzsimineti, o tu kaip? - Matai jau pirmuosius rezultatus.
Beje nesupratau kas tie "Hakeriai"
Ir kas tos ribos "Pietus, vakrai" Liktais.
Ir dar idomu kas tie vadinamieji "Kamuoliai"
Ir dar vienas klauymas Kaip su tuo piesimu. Man reikia uzsirasyti sapna ir salia jo nupiesti ka jame prisimenu. Ar man reikia po kekvieno sapno bendrame lape nupiesti sapna (lokacijas) ir taip lipdyti bendra zemelapy ar ka?
Einu dar perskaitysiu. Bet visvien butu malonu kad atsakytum

P.S. Manau, kai esi gerai pramokes, ivaldes tai gali ta visa zemelapy pabandyti susikurti sapne, tas lokacijas. Bet galbut sunku atsiminti viska sapne..

"hakeriai" sioje knygoje tai bendruomene zmoniu, kuri labai domejosi sapnais, samoningumu ir t.t.
Tos ribos, kurias minejai, tai kaip supratau egzistuoja sapnu pasaulyje, ta prasme jis nera begalinis.
na o suvokimo kamuoliai, tai manau samoningumo nuotrupos 😀 Labai sunku atskirai kazka paaiskint. Tikrai rekomenduoju perskaityt visa knyga ir tada manau tau viskas click'ins, pagausi apie ka kalba 🙂
Del to piesimo gali daryti kaip tik nori. Pvz as prie kiekvieno sapno nusipiesiu eskiza, o paskui ant didelio popieriaus lapo bandysiu juos jungti. Jei turi stipria nuojauta, kad viena ar kita zemelapio dalis bus ten ar ten - piesk iskart ant didelio popieriaus 🙂

Image

dumax
Sapnų guru
Pranešimai: 660
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 19:04

Beje, idomu ar sios savokos, lokacijos ir t.t. Galioja samoningame sapne? Nes samoningame sapne, tai pats gali viska kontroliuoti kurti. Tai manau kad jau samoningame sapne tos lokacijos, zemelapis kinta. Nes pats darai ka nori savo atzvilgiu. 😕

dumax
Sapnų guru
Pranešimai: 660
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 19:16

Citata: 3milis @ 2011-09-25 18:16

Sveikas, ispradziu tyngejau skaityti, bet perskaites tikrai labai dziaugiuosi suzinojes daug naujos informacijos. Ir ruosiuosi antra karta perskaityt itvirtinant zinias.
Beje galvoju pradeti tuo uzsimineti, o tu kaip? - Matai jau pirmuosius rezultatus.
Beje nesupratau kas tie "Hakeriai"
Ir kas tos ribos "Pietus, vakrai" Liktais.
Ir dar idomu kas tie vadinamieji "Kamuoliai"
Ir dar vienas klauymas Kaip su tuo piesimu. Man reikia uzsirasyti sapna ir salia jo nupiesti ka jame prisimenu. Ar man reikia po kekvieno sapno bendrame lape nupiesti sapna (lokacijas) ir taip lipdyti bendra zemelapy ar ka?
Einu dar perskaitysiu. Bet visvien butu malonu kad atsakytum

P.S. Manau, kai esi gerai pramokes, ivaldes tai gali ta visa zemelapy pabandyti susikurti sapne, tas lokacijas. Bet galbut sunku atsiminti viska sapne..

"hakeriai" sioje knygoje tai bendruomene zmoniu, kuri labai domejosi sapnais, samoningumu ir t.t.
Tos ribos, kurias minejai, tai kaip supratau egzistuoja sapnu pasaulyje, ta prasme jis nera begalinis.
na o suvokimo kamuoliai, tai manau samoningumo nuotrupos 😀 Labai sunku atskirai kazka paaiskint. Tikrai rekomenduoju perskaityt visa knyga ir tada manau tau viskas click'ins, pagausi apie ka kalba 🙂
Del to piesimo gali daryti kaip tik nori. Pvz as prie kiekvieno sapno nusipiesiu eskiza, o paskui ant didelio popieriaus lapo bandysiu juos jungti. Jei turi stipria nuojauta, kad viena ar kita zemelapio dalis bus ten ar ten - piesk iskart ant didelio popieriaus 🙂

Bet jei pavyzdziui jau turi kokiu 50+ skirtingu lokaciju, sapno vietoviu. Tai kokio cia didzio lapo reikia 😯 Ar man su mikroskopiniu piestuku piest 😛 😀

3milis
Naujokas
Pranešimai: 15
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 19:29

Citata: dumax @ 2011-09-25 19:04
Beje, idomu ar sios savokos, lokacijos ir t.t. Galioja samoningame sapne? Nes samoningame sapne, tai pats gali viska kontroliuoti kurti. Tai manau kad jau samoningame sapne tos lokacijos, zemelapis kinta. Nes pats darai ka nori savo atzvilgiu. 😕

Na taip, lyg ir gali viska pats kurti, taciau galbut vistiek yra kazkokios ribos. nezinau.. :d labai idomu istikruju. Galbut kazkada suzinosim 🙂
Pasitelk vaizduote del to piesimo, gali pvz suklijuot milziniska lapa is mazesniu lapu ir pan. ;d

Image

dumax
Sapnų guru
Pranešimai: 660
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 19:56

Citata: 3milis @ 2011-09-25 19:29

Citata: dumax @ 2011-09-25 19:04
Beje, idomu ar sios savokos, lokacijos ir t.t. Galioja samoningame sapne? Nes samoningame sapne, tai pats gali viska kontroliuoti kurti. Tai manau kad jau samoningame sapne tos lokacijos, zemelapis kinta. Nes pats darai ka nori savo atzvilgiu. 😕

Na taip, lyg ir gali viska pats kurti, taciau galbut vistiek yra kazkokios ribos. nezinau.. :d labai idomu istikruju. Galbut kazkada suzinosim 🙂
Pasitelk vaizduote del to piesimo, gali pvz suklijuot milziniska lapa is mazesniu lapu ir pan. ;d

Kai turesiu daugiau lokaciju, tuomet ziuresi ka daryti.
P.S. Man irgi labai idomu -

Na taip, lyg ir gali viska pats kurti, taciau galbut vistiek yra kazkokios ribos. nezinau.. :d labai idomu istikruju. Galbut kazkada suzinosim 🙂

- Kai busim labiau patyre, galesim vaikscioti po tas lokacijas, sapnus ir galesime ji geriau suprasti, tyrineti 😛

eleggua
Sapnų ekspertas
Pranešimai: 126
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Sapnų Kartografija.
laikas: 2011-09-25 20:41

Bullsh*t tie SH "atradimai". 😕
Nepatekit į nekritiškumo spąstus. Juk būtent kritiškumas ir yra tai, kas padeda mums sapnuoti sąmoningai. O kai mes tikime šizoterika, neįrodytom žiniom mes pratiname save žiūrėti į pasaulį kaip šizofrenikas į savo haliucinacijas - tikėti fantomais nepaisant to, kad žinome - taip negali būti, ir žinome, kad sergame.

Image

Puslapiai: [1] 2 3
Mingle Forumas by cartpauj
Versija: 1.0.33.2 ; Puslapis užkrautas per 0.209 sekundes.
Eiti į viršų