Forumas

Sveiki, Svečias 

Rodyti/paslėpti antraštę

Sveiki, kad galėtumėte rašyti šiame forume, turite prisiregistruoti.

Puslapiai: [1]
Autorius Tema: Ekrano filtras.
AndrelisLT-
U
Sapnų mėgėjas
Pranešimai: 84
Siųsti žinutę
Pranešimas Ekrano filtras.
laikas: 2016-02-03 21:30

Kas norit daugiau sapnų atsiminti, ar didesnį šansą sąmoningus sapnus patirt - galima taip truputį pasidėt sau.

Žurnale 'Ar žinai kad' aptikau apie tokią programytę: 'F.lux'.

Esmė tokia: organizmo biologinis ritmas kažkiek priklauso nuo aplinkos. Įprastai, organizmas orientuojasi, ar jau miegoti reikia pagal tai, ar šviesu, ar tamsu. Bet, kadangi mes šiais laikais esam technologijų vergai, tai ir sutemus ar net nakčiai jau įpusėjus, švitinam save su kompiuterių, planšetinių ar išmaniųjų ekraniukais. Iš tų ekraniukų sklinda tam tikro ilgio melsvos bangos, kurios labai labai balamutina organizmą.

Gaunasi taip, tarsi kokią 12 val. nakties jūs spoksotumėte į saulę. Todėl būtent iš ekrano sklindančios šviesos subalamutintas organizmas gamina mažai hormono melatonino, kuris reguliuotų miegą.

Programytė, saulei nusileidus, automatiškai pakeičia ekrano spalvą į šiltesnę rausvą ar pan. Šita spalva nesuknisinėja melatonino lygio, todėl leidžia organizmui labiau klausyt įprasto biologinio ritmo. Tuo pačiu, turėtų pagerėti miego kokybė, sumažėti ar pradingti nemiga. Be kita ko, lengviau atsiminti sapnus. Ir, žmonės sako, kad lengviau patirti sąmoningus sapnus.

Turint omeny, kad nesu savo sapno atsiminęs jau gal keletą mėnesių, o po 3 dienų programos panaudojimo visas 3 naktis aktyviai sapnavau, visai tikiu jos tuo veiksmingumu. Ir šiaip labai daug gerų atsiliepimų apie ją internete galima rasti.

Prie vakarais pasikeičiančios ekrano spalvos reikia priprasti. Tačiau labai greitai tai visai nebetrukdo. Kokias porą valandų panaudojus, ir naktį (ypač visai tamsiame kambaryje) pabandžius ją sustabdyti, - iš ekrano plieskia tokia šlykšti, ryški šviesa, kad net kyla mintys: kaip įmanoma buvo kompu be jos naudotis.

Taigi programos nauda: mažiau varginasi akys per naktinius sedėjimus, pagerėja miego kokybė, lengviau užmigti, padidėjęs sapnų kiekis, ir didesnė sąmoningų sapnų tikimybė.

Tad rekomenduoju, manau 🙂 Jei kam įdomu.

lukas11xxf
Sapnų ekspertas
Pranešimai: 446
Siųsti žinutę
Pranešimas Re: Ekrano filtras.
laikas: 2016-02-03 21:56

Sis tekstas paimtas is kito forumo 😀

Puslapiai: [1]
Mingle Forumas by cartpauj
Versija: 1.0.33.2 ; Puslapis užkrautas per 0.34 sekundes.
Eiti į viršų